O FIRMIE Aliand SA

Na początku działaliśmy w branży budowlanej, dziś przede wszystkim jesteśmy producentem rewolucyjnych rozwiązań w ogrzewaniu. W formie spółki akcyjnej istniejemy od 2009 roku i od samego początku naszym celem było dostarczanie na rynek rozwiązań, które są bezpieczne dla człowieka i środowiska oraz rozsądne cenowo. Po latach doświadczeń udało się ostatecznie przygotować kompletny energooszczędny system grzewczy składający się ze źródła ciepła – pompy ciepła z bezpośrednim parowaniem, zasobnika – akumulatora ciepła i paneli grzewczych podtynkowych do ogrzewania ściennego, sufitowego i podłogowego (alternatywa dla kaloryferów).

Na początku, jako jeden z elementów systemu, oferowaliśmy panele grzewcze z przemianą fazową (FAZANO). Najnowszym produktem firmy jest niskotemperaturowe ogrzewanie płaszczyznowe CALORO. Jest to cienki wężyk ze specjalnego kauczuku EPDM o dobrej przewodności cieplnej (200 W/m2) wpleciony w siatkę aluminiową, która dobrze rozprowadza ciepło (ogrzewanie podtynkowe). Ze względu na szereg swoich zalet CALORO wyparło ogrzewanie fazowe FAZANO, które na początku 2013 roku wycofaliśmy ostatecznie z naszej oferty. Dlaczego? CALORO, podobnie jak ogrzewanie fazowe, może być zastosowane jako ogrzewanie ścienne, ale nie tylko – CALORO możemy zastosować również jako ogrzewanie podłogowe i sufitowe. Oprócz tego CALORO ma niższą temperaturę zasilania; daje możliwość wykorzystania tych samych przewodów do chłodzenia pomieszczeń w upalne dni lata; jest łatwiejsze w montażu; tańsze w produkcji, a więc i dla klienta; pozwala na zastosowanie cieńszej wylewki; ma większą dynamikę działania.

Cały system jest wysoko oszczędny. Oszczędności wynikające z jego użytkowania, w porównaniu do systemu opartego na zwykłych kaloryferach, sięgają nawet 60% bieżących kosztów ogrzewania w budynku. Oprócz tego system jest optymalny z punktu widzenia komfortu cieplnego, jak również z punktu widzenia architektury wnętrz. Już pierwsi klienci docenili jego zalety i doskonałe działanie, dzięki czemu możemy się pochwalić wieloma referencyjnymi instalacjami na terenie całego kraju.

Zasadniczym elementem ogrzewania niskotemperaturowego jest nasz akumulator ciepła, w którym możemy akumulować energię z różnych źródeł, takich jak: kolektory słoneczne, pompa ciepła, kominek z płaszczem wodnym czy dostępne na rynku kotły na różnego rodzaju paliwo i przekazywać do systemu ogrzewania energię cieplną wtedy, kiedy jej potrzebujemy. W akumulatorze naszej firmy możemy zakumulować energię na jedną dobę lub na cały tydzień w zależności od tego, czym akumulator wypełnimy.
Panele grzewcze produkowane przez Aliand S.A. mogą być montowane w budynkach nowych i starych, w obiektach prywatnych, publicznych (np. domy, przedszkola, kościoły, biura), w obiektach niewielkich (np. dom jednorodzinny), jak też w budynkach dużych, wielorodzinnych (np. nowe jak również stare bloki mieszkalne).

Zapraszamy do współpracy i oszczędzania!