MONTAŻ SYSTEMU ogrzewania podłogowego CALORO

Różne sposoby montażu
Przewód grzewczy CALORO układamy na podłożu przy użyciu pistoletu klejowego,spinek bądź taśmy
i pokrywamy wszystko wylewką samopoziomującą.

 

montaz_1 montaz_2
montaz_3 montaz_4

Jeżeli chcemy skrócić czas montażu na budowie możemy położyć gotowe maty grzewcze (przewód grzewczy CALORO wpleciony w aluminiową siatkę), którymi w błyskawicznym czasie pokrywamy powierzchnię całej podłogi.

lomianki10 IMG_4886

W celu dogrzania pomieszczeń narażonych na większe straty ciepła układamy przy ścianach zewnętrznych maty z gęściej niż zwykle zaplecionym przewodem grzewczym CALORO. Ma to swoje zastosowanie w oranżeriach, ogrodach zimowych, czy bardzo przeszklonych pomieszczeniach.

IMG_4621

Przewód grzewczy CALORO można też zamontować w szczelinach między odpowiednio ułożonymi płytami gipsowo-kartonowymi. Teraz wystarczy tylko na wierzch położyć końcową posadzkę.

montaz_5 montaz_6
montaz_7montaz_7

Przy remontach, aby niepotrzebnie nie niszczyć mieszkania i uniknąć dodatkowego bałaganu przewody (rurki) mogą być układane na istniejących posadzkach.

montaz_8

Przykład takiego rozwiązania pokazuje zdjęcie poniżej. Bezpośrednio na dębowej mozaice ułożono przewody systemu CALORO …

montaz_9

… następnie wolne przestrzenie uzupełniono dociętymi na wymiar paskami suchego tynku (płyt gipsowo-kartonowych), a szczeliny zalano masą klejową. Powstała jednorodna, gładka powierzchnia, na której po wyschnięciu ułożono odpowiednią wykładzinę.

montaz_10montaz_11a
montaz_11montaz_12

Optymalnym rozwiązaniem jest ułożenie przewodów systemu CALORO bezpośrednio na wyrównanym i zagęszczonym podłożu piaskowym. W ten sposób nad przewodami tworzy się ogromny, akumulacyjny grzejnik o dużej pojemności i bezwładności.

montaz_13

Dobrym rozwiązaniem jest również umieszczenie systemu na warstwie chudego podkładu betonowego – bez poziomej izolacji cieplnej. Takie rozwiązanie, jak i te pokazane powyżej umożliwiają nam wykorzystanie 8oC, które otrzymujemy w „prezencie” od natury, a które ciągle emituje ona z gruntu. Odcięcie warstwą izolującą w postaci np. styropianu pozbawia budynek takiej możliwości, a użytkownicy za uzyskanie tych 8 stopni muszą zapłacić.

montaz_14